PRZEKROCZYĆ GRANICĘ

Blog podróżniczy

Jedną z atrakcji wyspy Sal (Republika Zielonego Przylądka) jest Zatoka Rekinów. Brzmi dość niebezpiecznie, ale chętnych przeżycia czegoś nowego wcale nie odstrasza. Wręcz przeciwnie – nie brakuje zainteresowanych popływaniem wraz z nimi!

Cała zabawa zaczyna się od wypożyczenia specjalnych butów i poczekania, aż zbierze się kilka osób. Po chwili jesteśmy już gotowi aby grupą i z opiekunem przedrzeć się przez kamieniste dno i uderzające fale. Po kilkunastu metrach stoimy już przed rekinami, które jak gdyby nigdy nic rozkoszują się pływaniem. Widać tylko ich cienie i wystające płetwy grzbietowe, ale świadomość bycia obok takich stworzeń jest naprawdę ekscytująca. Mimo że nie wydają się być wystraszone, to nie  ma gwarancji, że nie zaatakują. A to dodaje wspaniałego dreszczyku emocji!

Jeśli nie macie ochoty wchodzić do wody, to i tak warto wybrać się na przejażdżkę do Zatoki. Rekiny często można zobaczyć z daleka, a sama podróż po bezdrożach z pięknymi widokami jest warta zachodu. Z plaży widać też wynurzający się wrak statku. Lata temu nieodpowiedzialny kapitan wprowadził go na mielizny.

Shark Bay to jedno z doświadczeń, po które warto sięgnąć. Mimo całej otoczki, opiekuna i bardzo dużego prawdopodobieństwa, że nic się nie stanie to towarzyszące emocje są prawdziwe. A w takie zawsze warto inwestować.

 

Inne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *