PRZEKROCZYĆ GRANICĘ

Blog podróżniczy

Loty czarterowe to połączenia organizowane na zlecenie firmy, która wynajmuje cały samolot dla swoich pasażerów. Nie są one na stałe wpisane w siatkę połączeń, tylko według zapotrzebowania np. biura podróży. Taki touroperator* nie jest w stanie sprzedać tylu wycieczek aby zawsze zapełnić cały samolot. Więc co robi? Oferuje go niezależnym klientom, którzy nie korzystają z jego pełnych pakietów wakacyjnych.

KIEDY WARTO ZAINTERESOWAĆ SIĘ LOTAMI CZARTEROWYMI?

1. Przede wszystkim jak myślimy o wakacjach LAST MINUTE. Na kilka dni przed datą wylotu ich oferta jest bardzo różnorodna.

2. Jeśli marzy Wam się kurort, słońce, plaża, a ceny lotów rejsowych są bardzo zniechęcające lub w ogóle niedostępne. Biura podróży słyną z organizacji wycieczek w ciepłe miejsc z bogatą ofertą hotelową. Często lądują na mniej popularnych lotniskach oddalonych od miast, więc w tym wypadku też warto rozważyć ich ofertę.

3. Gdy nie chcemy lecieć z przesiadką. Chcesz odwiedzić wyspę gdzieś na Oceanie ale dostanie się tam zajmuje 2 dni i liczy 3 przesiadki? Z pomocą może przyjść lot czarterowy, który organizowany jest bezpośrednio. Nawet jeśli cenowo wychodzi podobnie, to czasowo zdecydowanie korzystniej.

Przykład lotu czarterowego na jedną z Wysp Kanaryjskich 

Najlepsza oferta na tą samą wyspę, w podobnym terminie lotami rejsowymi.

Tego typu loty nie są opłacane w miejsca bardzo popularne jak np. stolice Europejskie. Do takich miast przynajmniej raz dziennie odlatuje samolot tanich linii lotniczych. Nawet z dużym wyprzedzeniem czarterów bym tam nie poleciła.

Lot czarterowy do Barcelony 

Lot do Barcelony klasycznym połączeniem

Organizując wyjazdy samodzielnie warto mieć taką opcję na uwadze, żeby nie przeoczyć najlepszych okazji!

LECIELIŚCIE KIEDYŚ CZARTEREM?

* touroperator – osoba tworząca i sprzedająca gotowy pakiet turystyczny – łączy usługi różnych sieci.

Inne posty

One thought on “Czym są loty czarterowe i kiedy warto z nich korzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *