PRZEKROCZYĆ GRANICĘ

Blog podróżniczy

Marzy Ci się wspaniała podroż po Europie, Stanach Zjednoczonych, a może po Australii? Średni koszt wynajmu auta za granicą to 200/300zł za dzień. Ciekawą alternatywą jest relokacja samochodu. Polega ona na sprowadzeniu auta, do jego pierwotnego punktu. Mówiąc prościej: klient wypożycza auta w Los Angeles i oddaje w Las Vegas. W takiej sytuacji właściciele muszą organizować transport, aby przetransportować pojazd do pierwotnego punktu. Dlatego wypożyczalnie opracowały opcję relokacji. Zamiast płacić za przewiezienie samochodu, wynajmują je innym klientom za symbolicznego dolara. Taka opcja jest dostępna zawsze na wybranych odcinkach, w zależności od potrzeby. W przedstawionym przykładzie będzie to trasa Las Vegas – Los Angeles.

Jak to wygląda w praktyce?

Wystarczy wejść na stronę: https://www.imoova.com/ i wybrać kraj. W dalszej części dostępne są trasy, daty oraz cena. Najczęściej jest to 1$ za dzień, jednak zdarzają się wyjątki. Na każdą drogę wyznaczony jest czas dotarcia na miejsce. Zawsze jest go na tyle dużo, aby spokojnie przejechać trasę oraz pozwiedzać (od 3 do 30 dób). Istnieje również opcja dokupienia dodatkowych dni, płacąc za nie, jak za klasyczny wynajem. Wybierając trasy na kilku odcinkach można zaplanować nawet najdłuższą podróż.

Dodatkowe informacje

Tak jak przy zwykłym wypożyczeniu auta, koszty paliwa są po stronie wynajmującego. Warto również pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia, gdyż cena go nie uwzględnia.

Relokacja nie jest jeszcze popularna na całym świecie. Obecnie można spotkać ją w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych oraz w krajach Europejskich. Jeśli po wybraniu państwa, nic się nie pojawia oznacza to, że obecnie nie ma żadnych ofert. Dodawane są na bieżąco, także wystarczy być czujnym.

Taniego podróżowania!

 

 

Inne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *