PRZEKROCZYĆ GRANICĘ

Blog podróżniczy

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku… na przykład od kupienia biletu. A nic tak nie cieszy człowieka jak dobra okazja. Mając w pamięci te dwie rzeczy powstał wpis, który właśnie zaczynasz czytać. Poniżej 10 moich zasad taniego latania.

1.  Korzystaj z wyszukiwarek

Dzięki nim znajdziesz nie tylko najlepsze ceny, ale także najkorzystniejsze połączenia. To jedyny sposób na porównanie wielu ofert jednocześnie. Wyszukiwarka pokazuje loty bezpośrednie i z przesiadką sugerując, która opcja opłaca się najbardziej. Znajdzie coś dla tych którym zależy na czasie i tych dla których najważniejsza jest cena. Osobiście korzystam z Skyscanner oraz Momondo. Są to moje absolutne faworyty ze wszystkich wyszukiwarek na rynku.

2.  Porównaj 

Zastanawiasz się czy wybrany lot  to faktycznie ta najlepsza opcja? Z pomocą przychodzi aplikacja Hopper. Sprawdzi jak kształtowały się ceny na przestrzeni ubiegłych lat. Poinformuje również kiedy warto zaczekać na lepszą okazję lub zasugeruje, że czas na zakup właśnie nadszedł. To rewelacyjna opcja szczególnie dla początkujących podróżników!

3. Znajdź odpowiedni czas

Szukaj biletów od poniedziałku do czwartku. W weekend duża część zainteresowanych ma czas na planowanie wyjazdów. A gdy sprzedaż idzie do góry – podąża za nią cena.

4. Bądź elastyczny 

Jeśli to tylko możliwe nie podawaj konkretnej daty wyjazdu. Najlepiej zaznaczyć wyszukiwanie na cały miesiąc oraz z całego kraju. Jestem zdania, że to podróż wybiera Nas, dlatego dodatkowo jako miejsce docelowe zaznaczam ,, wszędzie”. Najpiękniejsze wspomnienia biorą się z przypadku. Gdy masz stanowczo określony cel, ale jest Ci obojętne w którym miesiącu tam polecisz sprawdza się opcja ,, najtańszy miesiąc”.

5. Włącz tryb incognito 

Gdy linie lotniczą zaobserwują ruch na stronie i zainteresowanie biletami mogą podnieść ceny. Warto o tym pamiętać, szczególnie przy wielokrotnym sprawdzaniu tego samego połączenia

6. Rozważ lot czarterowy

Zawsze dobrze pamiętać o tej opcji gdyż jest często zapominana. Czym są takie połączenia i kiedy warto z nich skorzystać w tym poście.

7. Szukaj sąsiednich lotnisk

Sprawdź czy bilet na pobliskie lotnisko nie jest korzystniejszy. Nawet jeśli będzie to związane z dłuższą jazdą pociągiem czy autobusem warto to sprawdzić. Przykładowo: Bilet do Wenecji kosztuje majątek. Do Bolonii kupisz go znacznie taniej, skąd bez problemu przedostaniesz się do celu.

8. Planuj z wyprzedzeniem 

Bilety last minute sprawdzają się przy lotach czarterowych. Przy pozostałych rejsach dobrze jest zaplanować wyjazd 4-6 miesięcy wcześniej. Dobre okazje pojawiają się też miesiąc przed wylotem, aczkolwiek ta opcja jest bardziej ryzykowna. Tutaj wszystko zależy od zainteresowania danym połączeniem.

9. Podróżuj z innych krajów

 Loty z Warszawy do USA nie zawsze są w najlepszych cenach. Natomiast z Berlina już nie trudno o dobrą okazję. Doliczając dojazd Flixbusem czy Blablacarem wciąż może być to najbardziej sensowne rozwiązanie.

10. Sprawdzaj ilość dostępnych ofert

Dobrze jest zacząć od szukania biletu dla jednego pasażera. Po wybraniu najkorzystniejszej opcji pojawi się informacja o dostępnych ofertach w tej cenie. Jeśli jest ich tyle, ile potrzebujesz to wystarczy zmienić liczbę podróżujących i rezerwować. Jeżeli jest ich za mało to warto rozdzielić zakupy na dwie rezerwacje. Np. Potrzebujesz 4 bilety do Barcelony. Za 150 zł dostępne są tylko 3. Przy wpisaniu od razu większej liczby biletów, wyszukiwarka zaproponuje wyższą cenę dla każdego z pasażerów.

Taniego latania!

 

Inne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *