PRZEKROCZYĆ GRANICĘ

Blog podróżniczy

Podróżując po Włoszech, już po kilku dniach wiedziałam, że to niesamowicie przesądny kraj. Najciekawsze historie odnoszą się do popularnych zabytków. Szczęście, miłość, a może zdany egzamin? Według legend, można to sobie bez problemu zagwarantować. Wystarczy odwiedzić kilka włoskich miast.

MEDIOLAN

W Galerii Vittorio Emanuele II, na posadzce widnieje Byk. Nie trudno go nie spostrzec, gdyż zawsze przyciąga wielu turystów. Jeśli chcemy aby przyniósł Nam szczęście należy obrócić się na jego jądrach.

WERONA

Miasto Romea i Julii słynie głównie z historii kochanków. Jeśli marzy Wam się piękna i prawdziwa miłość z pomocą przychodzi bohaterka szekspirowskiego dramatu. Po odnalezieniu jej rzeźby należy złapać kobietę za prawą pierś.

BOLONIA

Słynne dwie wieże są wspaniałym  punktem widokowym. Legenda głosi, że studenci, którzy wejdą na jej szczyt mogą nigdy nie ukończyć swojego kierunku. Natomiast widok jest tak piękny, że warto zaryzykować. 🙂

FLORENCJA

Przy Loggia del Mercato Nuovo odnajdziemy rzeźbę świnki. Turyści najpierw głaszczą ją po nosie, na znak tego, że powrócą do Florencji. Gdy włoży się jej do pyszczka monetę i ta spadnie do fontanny, ma to gwarantować szczęście.

PIZA

Drzwi katedry na Placu Cudów zdobi jaszczurka o dwóch ogonach. To  szansa dla tych,  co potrzebują szczęścia na egzaminie. Pogłaskanie gada może przynieść powodzenie i zaliczenie, szczególnie na 100 dni przed stresującym testem.

RZYM

O Fontannie Di Trevi nie sposób nie usłyszeć. Co roku przyciąga turystów z całego świata. Najsłynniejsza legenda głosi, że wrzucenie monety będzie gwarancją powrotu do Rzymu. Dwa pieniążki mają przynieść niespodziewany romans, natomiast trzy – ślub. Jeśli chcemy aby się spełniło musimy stać odwróceni tyłem i wrzucać monetę/monety z zamkniętymi oczami prawą ręką przez lewe ramię.

Co sądzicie o takich przesądnych atrakcjach? Lubicie czy omijacie? Osobiście uważam, że to zawsze ciekawe urozmaicenie. Szczególnie przy podróży z dziećmi, które szybko tracą zainteresowanie.

 

Inne posty

One thought on “Włoskie przesądy

  1. Genialny wpis, z doświadczenia powiem, że wejście na wieże w Bolonii to nie lada wyzwanie. Polecałbym fanom dreszczyku emocji xd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *